Marka Burton

Kim jesteśmy?

Wszystko co robimy ma zawsze swój początek w górach. Poczynając od zapewnienia naszym użytkownikom jak największej przyjemności podczas każdej podróży, aż po nieustanną gonitwę za najlepszym śniegiem na naszej planecie – od pierwszego dnia swojej działalności firma Burton stara się być pionierem poprzez ciągłe innowacje oraz niestandardowe podejście do spędzania czasu w outdoorze.

Kilka słów o Jake’u

W 1977 r. Jake Burton Carpenter założył firmę Burton Snowboards w swojej stodole znajdującej się w stanie Vermont. Od tamtej chwili całe jego życie było poświęcone snowboardowi. Firma Burton odegrała kluczową rolę w przekształceniu się snowboardingu z domorosłego hobby w ogólnoświatowy fenomen sportowy poprzez tworzenie przełomowych produktów, wspieranie najlepszych riderów świata oraz wywieranie presji na ośrodki narciarskie by otwierały się na snowboarderów.

Burton Team

Praca teamu firmy Burton stanowi ucieleśnienie snowboardowego stylu życia. Z jednej strony są to mistrzowie świata, innowatorzy oraz liderzy w swojej dyscyplinie, ale przede wszystkim są to świetni ambasadorzy wszystkiego co wiąże się z marką Burton. Nieustannie dostarczają nam kluczowych informacji zwrotnych o wszystkich naszych produktach, testując je podczas swoich podróży po całym globie – i co najważniejsze: są to nasi najlepsi eksperci od cieszenia się każdym dniem życia.

Dlaczego Burton?

Dzięki czterdziestoletniemu doświadczeniu w innowacjach i rozwoju, Burton wie, że najważniejsza jest zawsze podróż ku nowym wyzwaniom. Nasze produkty, społeczność i kultura stanowią najlepsze świadectwo ważnych dla nas wartości. A reszta?  No cóż, wystarczy, że przypniesz naszą deskę do nóg i od razu poczujesz różnicę.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój stanowi nieodłączną część wszystkiego co robi marka Burton. Czujemy się odpowiedzialni za sport, który współtworzyliśmy od samego początku, oraz za ludzi i środowisko naturalne, które dają nam szansę uprawiania naszej dyscypliny. Naszym celem jest doprowadzenie do tego by marka Burton była równie szanowana za swoje działania ekologiczne i społeczne, co za doskonałą jakość swoich produktów.

Ośrodek Craig’s

Ośrodek badawczy Craig’s Prototype Facility stanowi dowód na wagę, którą marka Burton przykłada do innowacji oraz badań rozwojowych. Ten eksperymentalny ośrodek został wyposażony w najbardziej zaawansowane technicznie urządzenia testowe oraz maszyny zaprojektowane na specjalnie zamówienie firmy Burton. Choć ten ośrodek posiada zdolność do szybkiego wyprodukowania tysięcy desek snowboardowych, jego podstawowym celem są badania i rozwój nowych konstrukcji, dlatego każdego roku w Craig’s powstają tylko limitowane serie prototypowych desek.

Snowboard dla dzieciaków nigdy nie był tak łatwy

System Riglet Snowboarding został stworzony z myślą o zapewnieniu dobrej zabawy dla dzieci poniżej 12 roku życia – gwarantuje to szybką naukę jazdy na desce, a do tego zapewni dobry czas dla całej rodziny.

Technologie i innowacje

Nasi twórcy produktów zawsze dążą do nowego etapu w technologicznej ewolucji. Aby to osiągnąć wykorzystujemy bardzo zaawansowany ośrodek badawczy mieszczący się w pobliżu naszej siedziby głównej oraz współpracujemy z zespołem najlepszych snowboarderów z całego świata.

Gdzie się mieścimy?

Z dumą nazywamy Burlington w stanie Vermont naszym domem. Nasza siedziba główna mieści się na brzegach Jeziora Champlain, w jednej z najbardziej dynamicznych i przyjaznych do życia miejscowości w naszym kraju.

Nasze biura

Choć siedziba główna marki Burton znajduje w Vermont, nasza firma jest organizacją międzynarodową z biurami w Australii, Austrii, Kanadzie, Kalifornii, Chinach, Japonii i Korei.

Burton Katowice
ul. Odległa 6,
41-500 Chorzów
+48 32 253 64 90
+48 797 329 780
SKLEP@burtonkatowice.pl